هک اطلاعات کاربران با WiFi عمومی / راه‌های مقابله با سرقت اطلاعات

در . منتشر شده در اخبار امنیتی

مؤسسه‌ی امنیتی ESET با اعلام هشدار به کاربران گوشی هوشمند یا تبلت که از اینترنت WiFi رایگان در اماکن عمومی استفاده می‌کنند، راه‌های مقابله با تهدیدات امنیتی در این زمینه را تشریح کرد.

مؤسسه‌ی تحقیقاتی امنیتی ESET با بررسی موضوع امنیت استفاده از اینترنت WiFi در اماکن عمومی، نسبت به تهدیدات امنیتی ناشی از این ابزار ارتباطی هشدار داد.

این مؤسسه‌ی امنیتی اعلام کرد : اگر گوشی هوشمند یا تبلت دارید و از WiFi رایگان در اماکن عمومی و استراحتگاه‌های بین راهی استفاده می‌کنید، باید بدانید که خود را در معرض خطر قرار داده اید. دیوید سوتا یکی از کارشناسان ESET در همکاری با گروه هکرهای HACKMIAMI این موضوع را به دقت بررسی کرده و به نتایج نگران‌کننده‌ای رسیده است.

این کارشناس به همراه گروه هکرهای کلاه سفید، نشان داده که چگونه می‌شود در عرض چند ثانیه نام کاربری و رمز و عکس‌ها را از طریق WiFi هک کرد. این گروه یک فهرست از اقدامات لازم برای افرادی که نگران هستند تهیه کرده‌اند تا تهدیدات ناشی از استفاده از WiFiهای رایگان را کاهش دهد.

در این فهرست توصیه شده که اگر کاربر معمولی هستید، از اینترنت‌های رایگان در اماکن عمومی استفاده نکنید؛ در صورت نیاز به استفاده، حتما از یک سرویس VPN استفاده کنید؛ همچنین این مؤسسه به کاربران تجاری نیز پیشنهاد کرده برای جلوگیری از نفوذ به اطلاعات، از سرویس 802.1x برای WiFi شرکت‌هایشان استفاده کنند.

وارد نکردن رمز، حساب کاربری و اطلاعات در WiFiهای عمومی و استفاده از رمزهای پیچیده و همچنین خارج کردن تنظیمات از حالت پیش‌فرض، از دیگر راه‌های مقابله با این تهدیدات به شمار می‌روند.

 

 

با ما به‌روز باشید!

 با ما به‌روز باشید!
it@raja.ac.ir

آدرس:تهران - بلوار کریمخان - آبان جنوبی - شماره 41

تلفن:88918136,63-021